Gymnastický míč a míčeV dnešní moderní uspěchané době, kdy žije většina z nás v každodenním stresu, si málokdo umí představit, že si po celém dni v práci vyrazí ještě večer do fitka. Aktivnější jedinci se pak ve volných chvílích obvykle snaží svému tělu jeho strádání vynahradit. Ne každý je však majitelem VIP karty do wellness centra nebo členem golfového klubu. Existuje ovšem řada jednoduchých pomůcek, které si za poměrně nízkou cenu můžete pořídit domů a cvičit tak kdykoliv se Vám to hodí a zcela zadarmo. Jednou z takovýchto pomůcek je gymnastický míč. Nejkvalitnější modely jsou vyráběny z protiskluzových a nepraskajících materiálů, některé mají navíc i vroubky, které slouží k příjemnému masírování. Gymnastický míč umožňuje provádět mnohostranné cviky k upevnění Vašeho zdraví a fyzické kondice. Cvičení na velkých míčích je vhodné pro všechny věkové kategorie bez ohledu na fyzickou zdatnost nebo váhu. Při správném užívání je míč schopný zvládnout zátěž až 500 kg! Jako geniální cvičební pomůcku ho uvítají i děti, senioři a těhotné ženy. Cvičení na gymnastickém míči má velmi pozitivní vliv jak na Vaše tělo, tak na psychiku. Nejen, že snižuje napětí organismu, aktivuje klouby nebo posiluje břišní, zádové a jiné svaly, ale pomáhá při rehabilitaci páteře, při odstraňování skoliózy nebo kyfózy, koordinaci pohybů a nácviku stability. Nehledě na to, že je takovéto cvičení většinou zpestřením a zábavou. S gymnastickým míčem můžete snadno provádět také různá relaxační cvičení, nebo jej používat jako běžnou židli. Je to o mnoho zdravější kus nábytku než jiné židle, které máte doma v pracovně nebo v kanceláři, kde povětšinou dlouho sedíte. Užíváním této pomůcky tak předcházíte častým bolestem zad nebo nesprávnému držení těla. Nesporná výhoda těchto míčů totiž je, že Vám snadno pomohou dosáhnout správné a příjemné polohy těla při sezení. Pokud se rozhodnete začít cvičit na velkém gymnastickém míči, je nejprve nutné vybrat ten správný. Čím vyšší je Vaše postava, tím větší gymnastický míč potřebujete.

Vitamíny a minerály jsou důležitá složka potravy. Proteiny jsou určeny zejména k budování kvalitní svalové hmoty. Bílkoviny jsou polymerní látky skládající se z aminokyselin. Kulturistika je individuální sport, jehož cílem je dosáhnout požadovaného vzhledu těla.

Cvičení na gymnastickém míči

Gymnastický míč, původně používaný jako balanční pomůcka pro rehabilitační účely získal za poslední léta v České republice velkou popularitu mezi širokou veřejností společně s overbally nebo balančními podložkami. Cvičení na velkých gymnastických míčích si oblíbily těhotné ženy, lidé s nadváhou, děti i senioři. Správně provedené cvičení na velkém gymnastickém míči může být stejně účinné a zároveň vhodné pro širokou veřejnost podobně jako cvičení pilates. Cílem cvičení je maximální posílení oslabených svalů, rehabilitace bez rizika zranění. Na velkých gymnastických míčích můžete účinně zpevňovat a mobilizovat vnitřní svaly v oblasti páteře, aniž by jste přetěžovali klouby. Můžete na něm sedět při mírném pohupování a kroužení hýžděmi (pozor na pád, pokud máte problémy se stabilitou, tak se přidržujte) a aktivně tak rehabilitovat i posilovat pohybový aparát třeba před televizí. Pokud si nejste zcela jistí, že cvičíte správně, cvičte vždy pod dohledem zkušeného cvičitele, nebo fyzioterapeuta!Bílkoviny a aminokyseliny slouží jako stavební složka svalů. Kre-alkalyn je nejsilnější formou creatinu, vyniká schopností vysoké absorpce v organismu.

Výhody cvičení na velkých gymnastických míčích:

– omezení bolesti zad a přetěžování páteře v těhotenství
– rozvoj motoriky kojenců a batolat
– protažení ztuhlé svalů zad
– aktivní posilování svalů celého těla
– šetrné cvičení obézních a z nadváhou (na trhu jsou míče o různé nosnosti až do 300 Kg).

Velký gymnastický míč snadno seženete na internetu, můžete si ho nechat doručit kamkoliv. Míče s větší nosností a míče z velmi kvalitního PVC jsou o něco dražší, ale mají velkou životnost a nezávadnost. Jak vybrat správnou velikost gymnastického míče? Obvyklé průměry míčů pro dospělé jsou tři velikosti

Ø 55, Ø 65 a Ø 75 cm.

Ø 55 cm postava do 160 cm

Ø 65 cm postava 160-175 cm

Ø 75 cm postava 175 a více cm

Cviky na gymnastickém míči

Pomalu naleháváme a silně tlačíme zády do gymnastického míče. Chodidla jsou na místě a gymnastický míč se nám pod zády valí tak daleko, až na něm celými zády ležíme. Ruce vzpažíme a celé tělo takto protáhneme. Dbáme hlavně na to, aby nám hlava nevisela moc nízko! Pomalu se vracíme zpět do dřepu a celé několikrát opakujeme. Uvolňujeme zejména napětí v zádech.

Cvik na gymnastickém míči č. 2

Břichem a kyčlemi ležíme na gymnastickém míči, špičky chodidel jsou na podlaze. Ruce jsou vzpažené (palcem nahoru), levá ruka je otočená hřbetem k tělu (palcem nahoru) a vystřídáme. Obě ruce dáme hřbetem k tělu, palcem nahoru. Lopatky jsou u sebe!

Cvik na gymnastickém míči č. 3

Nalehneme na gymnastický míč tak, abychom měli nohy ve vzduchu a natažené paže. Pravou nohu zvedáme směrem vzhůru. Poté nohy vyměníme. Dbáme, abychom se neprohýbali v bedrech! Posilujeme tím hlavně hýždě a stehenní svaly.


Reklama:


Čerstvé ovoce a zelenina - pro vaše perfektní zdraví.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!